Welcome, Guest! Registration RSS

My site

Saturday, 2019-05-25
Main » 2010 » July » 18 » Aksidenti, 18 korriku shpallet ditë zije
9:08 AM
Aksidenti, 18 korriku shpallet ditë zije

Qeveria ka shpallur ditë zije 18 korrikun, për shkak të aksidentit rrugor të ndodhur në Pukë, që u mori jetën 14 personave.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e qeverisë, Erla Mëhilli në një konferencë për shtyp.

"Qeveria ka shpallur 18 korrikun ditë zije për viktimat e aksidentit dhe do të mbulojë të gjitha shpenzimet për varrimin e tyre”, ka pohuar Mëhilli.

Ndërkohë, reagime kanë ardhur edhe nga radhët e LSI-së. "Jemi pranë familjeve të viktimave. Të bëhet e pamundura për të shpëtuar të plagosurit”, ka deklaruar sekretari i përgjithshëm Luan Rama.

Category: Lajme | Views: 634 | Added by: bannqe | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *: