Welcome, Guest! Registration RSS

My site

Saturday, 2018-10-20
Main » 2010 » July » 18 » Aksidenti, shkon në 14 numri i viktimave
9:04 AM
Aksidenti, shkon në 14 numri i viktimave

Janë 14 personat që kanë humbur jetën në aksidentin tragjik të ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Rrëshen-Fushë Arrëz.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave disa prej viktimave humbën jetën gjatë transportit për në Spitalin Ushtarak në Tiranë.

Sipas burimeve, janë identifikuar edhe shumica e viktimave që janë: Mimoza Hasani, Arben Marku, Alma Marku, Albiona Marku, Marie Prenga, Paulin Gjoni, Fran Paloka, Gjovalin Peraj dhe Zef Gjini, që ka qenë dhe shoferi i autobusit.

Ndërkohë, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hyseni Burgaj ka deklaruar se Gjini ka qenë një shofer me përvojë.

Pjesa më e madhe e viktimave, mes të cilave ka shumë fëmijë, ndodhen në qendrën shëndetësore të Gjegjanit dhe banonin në Pukë.

Category: Lajme | Views: 549 | Added by: bannqe | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *: